Продовжуємо знайомство зі світом професій

Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів. Саме тому, з вересня активізовуємо свою роботу з учнівською молоддю після тривалих літніх канікул.

 

В Східницькій загальноосвітній школі, яку очолює директор Мирослава Миколаївна Кость, зустріли мене дуже тепло, учні не забули наші попередні бесіди. Ми ще раз нагадали собі правила вибору професії та обговорили помилки, які часто трапляються в процесі її обрання. Хлопці та дівчата охоче ділилися своїми мріями про майбутній фах. Одна дівчинка мріє стати режисером, але батьки рекомендують вибрати професію за якою працюють самі. Тому особливу увагу учнів було зосереджено на факторах, які впливають на вибір професії і як їх враховувати в подальшому. Зокрема, детально проаналізували формулу «ХОЧУ», «МОЖУ», «ТРЕБА» та обміркували, що буде відбуватися за умови відсутності одного з елементів формули. Школярі активно працювали в групах та з цікавістю дізнавались результати пройденого тестування. Загалом учні мріють бути вчителями, юристами, програмістами, дизайнерами, кухарями, офіціантами, барменами, перукарями, тощо.

 

Молодь ознайомилася з ситуацією на регіональному ринку праці та барометром професій. Неабиякий інтерес у них викликала інформація про можливість з користю проводити час в інтернет просторі, в тому числі відвідуючи портал Прометеус https://prometheus.org.ua та офіційний сайт Державної служби зайнятості, зокрема сторінку "Профорієнтаційна платформа" https://www.dcz.gov.ua.

 

Щиро вдячна за створену дружню атмосферу. Маю надію, що Ви почерпнули для себе багато корисної інформації.

 

До нових зустрічей, ДРУЗІ!

 

Ірина Пазяк

Провідний фахівець з профорієнтації

відділу активної підтримки безробітних

Бориславської міської філії ЛОЦЗ

Additional information