Про загрози тіньової зайнятості розповідає юрист

У кожного з нас щодо пошуку роботи існують найрізноманітніші думки. Та деякі з них спираються на застарілі уявлення, але багато хто ними керується і досі. Сьогодні у сфері зайнятості відбулися зміни, які зумовлені становленням ринкової економіки країни. Вони є необхідними і носять об'єктивний характер.

 

Серед змін - зростання чисельності безробітних; відсутність гарантій щодо працевлаштування; підвищення конкуренції між претендентами на вільні робочі місця та вакантні посади; поява нових сфер трудової діяльності та професій. А головне, працевлаштування стає особистою справою кожної людини.

 

На семінарах з техніки пошуку роботи, які систематично провадяться в Бориславській міській філії Львівського обласного центру зайнятості, фахівці з активної підтримки навчають, які джерела вакансій слід використовувати, як правильно написати резюме та підготуватися до співбесіди. На подібних семінарах є можливість отримати фахові юридичні консультації. Так, на груповому заході «Використання джерел інформації про вакансії», 21 вересня 2018 року провідний юрисконсульт Бориславської міської філії Львівського обласного центру занятості Іра Русиняк, приділила увагу офіційному працевлаштуванню, адже тільки за такої умови можна уникнути негативних наслідків «тіньової» зайнятості.

 

Відповідно до статті 43 Конституції України кожна людина має право на працю, тобто, можливість заробляти собі на життя роботою, яку вона вільно обирає, або на яку вільно погоджується. І кожен має усвідомити, що тільки легальна трудова діяльність стане запорукою соціальної захищеності працюючого населення.

 

Олена Шевченко

начальник відділу активної підтримки

безробітних БМФ ЛОЦЗ

Additional information