Легальна зайнятість на сучасному виробництві!

Як це не прикро, але багато громадян живуть тільки сьогоденням, надаючи перевагу тимчасовому сумнівному працевлаштуванню як на теренах України, так і за її межами. Тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньовою» зайнятістю. Працівники, які погоджуються одержувати зарплатню в «конвертах», мимоволі стають заручниками самих себе.

 

Днями гостем нашого центру зайнятості стала фірма ТзОВ «Аванта. Кадрові рішення». Фахівцями з підбору персоналу Піцик Іриною та Дацко Іваном до уваги пошуковців була представлена цікава відеопрезентація роботи на європейських заводах в Україні в містах Ужгороді, Мукачеві, Львові. Офіційне працевлаштування на вакансії «інженера-конструктора виробництва пластмасових деталей», «інженера-технолога», «оператора ЧПК», «налагоджувальникатермопластавтоматів», «складальника деталей» із заробітною платою 7000-13000 грн., житлом для іногородніх, комфортними умовами праці, оплачуваним харчуванням, безкоштовним довозом, навчанням та кар’єрним ростом – все для людей! Знання та вміння таких спеціалістів використовуються при виробництві цифрових плат, кабельних мереж та джгутів для автомобілів, пластмасових деталей, кавових апаратів.

 

Запрошені безробітні також були поінформовані про те, що відсутність офіційних трудових відносин призводить до втрати трудового та страхового стажу. А також позбавляє працівників таких важливих речей, як захист від незаконного звільнення, отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця, гарантованої виплати заробітної плати, права на щорічну відпустку та оплату листка непрацездатності, соціальних послуг та виплат у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання, цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним трудовим законодавством.

 

Повага до себе починається з шанування законів своєї держави. А завдання фахівців служби зайнятості - провадити системну інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на запобігання «тіньової» зайнятості населення та «тіньовій» заробітній платі. Тож працюймо легально!

 

Олена Шевченко

начальник відділу активної підтримки

безробітних БМФ ЛОЦЗ

Additional information