Олеся Мартич: «Сталося все, як мало статися. Нічого просто так не відбувається!»

Дуже позитивне враження залишилося у фахівців Бориславської філії Львівського обласного центру зайнятості та управління праці та соціального захисту населення Бориславськоїміської ради після візиту на міні-свиноферму, яку заснувала учасниця пілотного проекту «Рука допомоги» Олеся Мартич.

 

Ця молода жінкаще зовсім недавно отримувала державну допомогу як член малозабезпеченої сім’ї, а дізнавшись про експеримент, який на теренах області реалізовується з ініціативи Міністерства соціальної політики, прийняла рішення скористатися унікальною можливістю. За сприяння посадовців Бориславської філії ЛОЦЗ вона написала бізнес-план, захистила його на відповідній комісії, що функціонує при Львівській ОДА. Згодом отримала безвідсоткову фінансову, що надається на поворотній основі, у розмірі 69 тисяч гривень, за які придбала поголів’я свиноматок та корми.

 

Нині початкуюча підприємниця охоче розповідаєпро те, як веде своє, поки що ще невеличке, господарство, що налічує шість свиноматок породи «Ландрас». Відчувається, що вона «горить» започаткованою справою, а ми щиродивуємося, як така тендітна молода особа з делікатним манікюром справляється зі щоденними обов’язками, пов’язаними із доглядомза поросятами.Адже у приміщеннісвиноферми помітна рука господині: стіни побілені, встановлене підлогове покриття, є світло, працює система вентиляції, скрізь чистенько.

 

Із розповіді пані Олесі ми зрозуміли, що розведення свиней та їхня відгодівля, у тому числі приготування для них їжі,за сучасних умов не асоціюється з трудомістким процесом, як це було колись. На фермі обладнані бункерні годівниці для сухого корму, який попередньо порційнорозфасований та зберігається в спеціально відведеному місці, для тварин оснащені ніпельні поїлки, до яких за допомогою спеціально під’єднаного насосунадходить вода. Корми засипаються свинкам двічі на день, а воду вони п’ють цілодобово тоді, коли мають уцьому потребу. Тож, за словами підприємниці, великого фізичного навантаження вона зараз не відчуває, а навіть шукає ще якесь додаткове заняття.

 

Одначе думками п. Олеся постійно тут, на фермі: хвилюється, щоб тварини не хворіли, щоб добре пройшов процес запліднення, щоб все вдалося. Недаремно в народі кажуть: «У дорозі, у гостині пам’ятай о худобині».Так! Власний бізнес має свою особливість. З одного боку – нема спокою ні в день, ні в ночі. А з іншого –підприємець працює виключно для себе та своїх дітей, самостійно розпоряджається часом, приймає рішення. Саме про це й мріяла О. Мартич, матір двох синочків: молодший цього року стане першокласником, а старший– справжній мамин помічник, адже хлопцеві минуло тринадцять.

 

Ми все допитувалися, чому пані Олеся пішла у бізнес, адже можна було знайти інші варіанти зайнятості. На що вона загадково і по-філософськи відповіла: «Сталося все, як мало статися. Нічого просто так не відбувається».

 

Ми побажали учасниці проекту «Рука допомоги» успіху. А він не забариться, бо у такої щирої жінки і працьовитої господині по-іншому й бути не може. Дивлячись на доробок О. Мартич, згадалося: «Де господар добре робить, там і поле буйно родить».

 

Галина Цибенко,

директор Бориславської міської філіїЛьвівського обласного центру зайнятості

Additional information