Семінар за межами центру зайнятості

Як можна залучити державні кошти для розвитку власного бізнесу вчора дізнавались роботодавці смт. Східниці.

 

Фахівці Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості провели в Східницькій селищній раді семінар та розповіли керівникам підприємств про можливість їх участі в різних проектах і програмах, які на даному етапі реалізує служба зайнятості.

 

 

Зокрема, мова йшла про пілотний Проект "Рука допомоги", який дає шанс діючим суб'єктам господарювання закупити обладнання та матеріали на суму, що не перевищує 70480 грн. Директор філії Галина Цибенко зазначила, що головною умовою цього проекту для роботодавців є створення не менше як двох нових робочих місць та працевлаштування на них осіб з числа малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб чи учасників АТО. Як добре, що в Бориславі та Східниці вже є приклади успішного започаткування підприємницької діяльності учасниками пілотного проекту «Рука допомоги», бо власне на конкретних прикладах можна якнайкраще продемонструвати доцільність і вигоду участі в такому проекті.

 

Нагадали роботодавцям зміст статей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення», щоб спонукати їх до розширення діяльності та створення нових робочих місць в пріоритетних галузях чи для соціально-вразливих версв населення шляхом отримання компенсації єдиного соціального внеску.

 

Присутнім наголосили також про важливість подання інформації про вакансії за формою 3-ПН з метою пошуку претендентів на їх заміщення. В цьому контексті зауважили, що служба зайнятості удосконалює свою роботу та запроваджує нові форми співпраці, зокрема елементи рекрутингу. Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Наталя Медвідь запросила підприємців активніше користуватись послугами рекрутера, який вже близько року працює в філії та має позитивні результати і напрацювання. Присутнім продемонстрували як можна вигідно презентувати потребу в персоналі за допомогою відеовакансії.

 

Заінтригували учасників семінару можливістю мати власний електронний кабінет на сайті Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua та подавати форму 3-ПН не виходячи з офісу, а також слідкувати за укомплектуванням вакансій та самостійно підбирати претендентів, переглядаючи розміщені тут резюме фахівців з числа безробітних.

 

Ігор Пастух (Igor Pastukh), інженер з комп’ютерних систем філії, продемонстрував присутнім процедуру реєстрації в Електронному кабінеті роботодавця, яка триває раптом 3-4 хвилини.

 

Під час зустрічі, присутні порушували інші теми, приміром про зміст, форми трудового договору та його відмінність від цивільно правового, табелювання працівників, графік роботи, подання повідомлення в органи фіскальної служби про прийнятих працівників та ін.

 

На завершення семінару, фахівці філії не оминули можливості та продемонстрували східничанам відеофільм про парк Пантелеймона Цілителя, який нещодавно створений учасницею профорієнтаційного проекту Профікемп Юлією Шевченко за сприянням Бориславської служби зайнятості з метою популяризації туристичної привабливості Східниці.

 

Кожен з учасників семінару почерпнув для себе багато корисної інформації, багато хто пішов в роздумах. Та з впевненістю можна відзначити, що всі залишали залу з позитивним настроєм, в тому числі і працівники центру зайнятості.

 

Руслана Гузіль

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості

Additional information