Безробіття для молодої людини: вирок чи тимчасове явище?

Залишитись без роботи може кожен. Проте молодь, яка зазвичай не має достатнього досвіду роботи та заощаджень, що можуть слугувати певною “подушкою безпеки”, щоб пережити період негараздів, стала однією з вразливих груп населення в цій ситуації.

 

Переглядаючи трудові книжки старших людей, ми зауважуємо звичність ситуації, коли людина після закінчення навчання працювала на одному місці все життя. Для осіб молодше 35 років все складніше. Адже сучасному світу притаманне швидке руйнування робочих місць у цілих галузях чи професіях та невизначеність щодо знань та навичок, які будуть необхідні в майбутньому.

 

Спілкуючись з молодими людьми на семінарах, що проводяться в Бориславській міській філії Львівського обласного центру зайнятості, прослідковується думка, що незважаючи на високий інтелектуальний потенціал та мобільність, молодим людям все ж таки не вистачає трудового та життєвого досвіду. Щоб підвищити ефективність пошуку роботи, треба бачити свої помилки, усвідомлювати даремні, хаотичні дії і намагатися їх усунути. Тому фахівці служби зайнятості завжди наголошують, що слід аналізувати всі основні фактори, які впливають на працевлаштування: ступінь професійного самовизначення та відповідальність за власне працевлаштування, реальний особистий потенціал і самооцінка, мотиви і ціннісні орієнтації, рівень і якість освіти, місце проживання, поінформованість, наявність трудової біографії, соціальна захищеність.

 

Перехід від навчання до роботи є важливим етапом становлення людини. Безробіття молоді в цей період є зовсім не дрібницею, має довгострокові наслідки для здоров’я та добробуту, може залишати глибокі шрами на все життя. Тому підтримка безробітної молоді з боку служби зайнятості є важливою, щоб запобігти розчаруванням та марнуванню потенціалу молодих людей, які опинились у скрутному становищі.

 

Олена Шевченко

начальник відділу активної

підтримки безробітних

Бориславської МФ ЛОЦЗ

Additional information