Розвиваємо себе як особистість

Люди зінвалідністю… Хто вони? Як почуваються в сучасному світі? З якими проблемами при працевлаштуванні стикаються? Мабуть кожна небайдужа до чужих проблем людина задумувалась над цим.


Слово "інвалід" у слов'янських мовах почало вживатися на початку XVIII ст., яке за походженням означає - безсилий, слабкий, тяжко поранений. За сучасним формулюванням – це особа, яка має порушення здоров'я зі стійкими розладами функцій організму, обумовлене захворюванням, наслідками травми чи дефектами, що призводять до обмеженої життєдіяльності та зумовлюють необхідність соціального захисту. Власне через порушення стану здоров'я та непотрібність на ринку праці, в цих людей формується відстороненість від світу.

 

Як допомогти сформувати в цієї категорії населення активну життєву позицію, перебороти соціальну ізоляцію, розвивати себе як особистість та ще низка інших запитань була обговорена в Бориславській міській філії Львівського обласного центру зайнятості 3 грудня 2018 року на тренінгу, присвяченому Міжнародному Дню людей з інвалідністю. 
Дуже зворушливим та емоційним був перегляд фільму «ButterflyCircus», створеного на реальних подіях з життя австралійця Ніка Вуйчича, людини-легенди, яка здолала всі фізичні, соціальні перешкоди та стала чудовим прикладом перемоги над самим собою.


Не секрет, що значну роль відіграє психологічна підтримка. Знати та вміти керувати труднощами, що виникають в процесі опанування професійними якостями, надзвичайно важливо. Безперечно, в нагоді стане пізнавальна розповідь директора місіонерського товариства «Вістка миру» Романа Бубняка про типи особистості та риси характеру людини. Саме вони значною мірою впливають на вибір тієї сфери діяльності, з якою плануємо пов’язати життя. Разом з п.Романом учасники тренінгу визначили свій профіль особистості та отримали практичні поради щодо цілеспрямованого професійного розвитку та трудової активності.


«Родзинкою» заходу став майстер-клас з виробництва мила, який провела власниця Львівської майстерні мила Марія Соболєва. Адже, власна справа – це ідеальна можливість для людей з інвалідністю працювати в ідеальних для себе умовах. Наша зала для семінарів перетворилася на справжнє дійство з дитячими спогадами – навколо багато яскравих кольорів, запах барбарисових цукерок і веселий блиск в очах! І, найголовніше, кожний присутній за допомогою рідкої мильної основи, пахучих додатків та барвників СВОЇМИ руками зміг зробити справжнісіньке органічне мило!


Питання інвалідності завжди потребувало від суспільства особливої уваги. Дуже сподіваємось, наше маленьке свято додасть учасникам віри в себе і свої можливості. Як казав один з героїв фільму «ButterflyCircus»: «Чим складніше боротьба, тим вагоміше перемога».

Олена Шевченко,
начальник відділу активної підтримки 
безробітних Бориславської МФ ЛОЦЗ

Additional information